> Theresa May o relacjach z Polską po zakończeniu Brexitu

Theresa May o relacjach z Polską po Brexicie

Theresa May wypowiedziała się o kontynuacji partnerstwa polsko-brytyjskiego po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

Premier Zjednoczonego Królestwa Theresa May zorganizowała dzisiaj (poniedziałek) konferencje prasową dotyczącą postępów i najbliższych kroków w zakresie tak zwanego Brexitu.

Tego dnia spotkała się również z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem i uzgodniła z nim organizację szczytu Rady Europejskiej 14 i 15 grudnia. Tam przywódcy europejskich państw ocenią postęp dotychczasowym regulacji i zdecydują o przejściu do kolejnego ich etapu.

Największe kontrowersje wzbudza kwestia rozliczeń pieniężnych w stosunku do budżetu Unii Europejskiej. Brytyjska premier zobowiązała się jednak, iż jej rząd spłaci wszelkie zobowiązania podjęte podczas członkostwa w strukturach unijnych.

Odpowiedziała również na obawy Polaków mieszających na terenie wysp brytyjskich. Zapewniła, że docenia pracę Polaków mieszkających w jej państwie i nie muszą się czuć zagrożeni deportacją. Co do relacji z państwem polskim i jego rządem obwieściła, że partnerstwo z naszym krajem przetrwa długo po wyjściu z Unii Europejskiej, ponieważ: “opera się na wspólnej historii i przyjaźni”. Potwierdziła również swoją wizytę w Warszawie 21 grudnia tego roku.

źródła:
www.tvn24.pl
www.onet.pl

Komentarze

Filip Albert

Konserwatywny Narodowiec, Cywilizacyjny Łacinnik, Religijnie Rzymski Katolik, Wielbiciel Chestertona i Dostojewskiego, Entuzjasta kina rosyjskiego, psychologicznie asperger i endostatyk,