Afgańczyk pobił człowieka na śmierć. Sąd wysłał go na zajęcia radzenia sobie z agresją | Narodowcy.net

Afgańczyk pobił człowieka na śmierć. Sąd wysłał go na zajęcia radzenia sobie z agresją

Ahmet R. trafił przed sąd – dla nieletnich. Za pobicie człowieka na śmierć niemiecka prokuratura żądała dwóch lat i ośmiu miesięcy więzienia. Mało? Sędzia Ulrike Grave-Herkenrath stwierdziła, że to i tak za dużo. 19-latek musi odpracować 10 godzin prac społecznych tygodniowo i uczęszczać na zajęcia z treningu radzenia sobie z własną agresją.

Do ataku doszło w mieście Bergisch Gladbach koło Kolonii. Do pobicie doszło w sierpniu i jak zeznał sam oskarżony, zrobił to żeby zaimponować kolegą. W wyniku ataku 19-latka Thomas K. upadł na ziemię i złamał czaszkę. Podczas gdy niewinny mężczyzna walczy o życie w klinice w Kolonii-Merheim, nastoletni imigrant oraz jego koledzy poszli świętować pobicie. Następnego dnia Thomas w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Zostawił żonę i dwójkę dzieci w wieku 9 i 13 lat.

Sprawa rozpatrywana była przez sąd dla nieletnich. Prokurator żądał dwóch lat i ośmiu miesięcy bezwzględnego więzienia, sędzia zdecydowała jednak o wyroku w zawieszeniu. Uzasadniając swój werdykt stwierdziła m.in., że „być może istnieją oczekiwania, że sprawca powinien cierpieć, jak cierpią poszkodowani, ale nie jest to główny cel postępowania karnego”.

Sędzia ponadto stwierdził, że w więzieniu oskarżony może się jeszcze bardziej zdemoralizować, a karze powinna przyświecać idea edukacyjna. W ramach wyroku Ahmet R. będzie musiał odpracować 10 godzin prac społecznych tygodniowo, uczęszczać na zajęcia z treningu radzenia sobie z własną agresją i poddawać się regularnym kontrolom na obecność narkotyków we krwi.

źródło: www.tvp.info

Komentarze