450 milionów złotych na program "Maluch plus" | Narodowcy.net

450 milionów złotych na program “Maluch plus”

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej zapowiedziała, że w 2019 roku 450 milionów złotych zostanie przeznaczonych na nowy program “Maluch plus”. Pieniądze zostaną przekazane samorządom na budowę przedszkoli i żłobków.

Minister Elżbieta Rafalska poinformowała, że nowy projekt rządu “Maluch plus” ma na celu rozwój miejsc instytucji opieki nad dziećmi do lat trzech. Jego zadaniem jest też podniesienie kwoty przeznaczonej na utworzenie jednego miejsca opieki żłobkowej do 30 tys. zł. Rząd przeznaczy na ten cel w 2019 roku 450 milionów złotych. Samorządy lokalne, w których istnieje już żłobek, a chciałyby zbudować kolejny, mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 22 tysięcy złotych.

Jest to o 300 mln zł więcej niż  w 2016 roku, co przekłada się na znaczący wzrost liczby miejsc pobytu małych dzieci.

Wiemy, że koszty inwestycji i modernizacji rosną. Chcemy, żeby samorządy czuły wsparcie rządowego programu i podejmowały wyzwania zmierzające do poprawy tego rodzaju usługi społecznej, która pozwala rodzicom, głównie mamom, na godzenie obowiązków zawodowych z opieką nad małym dzieckiem – mówi minister Elżbieta Rafalska

 

źródło: forsal.pl

Komentarze