> Selekcjoner reprezentacji, Adam Nawałka, zakończył swoją współpracę z PZNP

Adam Nawałka odchodzi!

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, zakończy swoją współpracę z PZNP 30 lipca.

Podczas dzisiejszej konferencji Zbigniew Boniek ogłosił, że obecny selekcjoner reprezentacji Polski zdecydował się nie przedłużać kontraktu. Oznacza to, że odchodzi z reprezentacji 30 lipca.

Przypomnijmy, że Nawałka jest trenerem reprezentacji od 4 lat. Przez ten czas zdążył zakwalifikować się do dwóch wielkich imprez sportowych. Na Euro 2016 Polska pod przewodnictwem Nawałki doszła aż do ćwierćfinału, gdzie odpadła po rzutach karnych. Drugim wielkim turniejem są trwające właśnie mistrzostwa świata, na których reprezentacja Polski po przegraniu drugiego meczu straciła szanse na awans i nie wyszła z grupy.

Dzisiejsza decyzja była przewidywana od drugiego meczu reprezentacji na mundialu. Nie można więc powiedzieć, że rezygnacja selekcjonera jest zaskoczeniem. Jednak mimo wszystko w pamięci na pewno pozostaną jego wspaniałe sukcesy jako trenera (choćby zwycięstwo z reprezentacją Niemiec 2:0). Sam Nawałka stwierdził, że to były fantastyczne chwile.

Adam Nawałka odniósł się też do swoich porażek i popełnionych błędów jako selekcjoner:

Popełniłem wiele błędów, które miały wpływ na naszą postawę, ale nie chcę dokładnie wchodzić w analizę.

W ten sposób dziś zakończył się pewien okres w historii polskiej piłki nożnej. Okres pełny sukcesów, lecz też niestety okres, w którym nie zabrakło i porażek.

Kto zastąpi obecnego jeszcze selekcjonera, nie wiadomo. Boniek powiedział, że ma pełno ofert pracy od wielu trenerów. Stwierdził, że nie jest w stanie obecnie określić, kto będzie następcą.

Komentarze