> Akcja polskich katolików #KsiężaJakSamoloty w odpowiedzi na nagonkę na Kościół!

Akcja polskich katolików #KsiężaJakSamoloty w odpowiedzi na nagonkę na Kościół

W ostatnich dniach mamy do czynienia ze zwiększoną mobilizacją antyklerykałów. Film Kler, codzienne karmienie przekłamaniami dot. pedofilii w Kościele, atak na Szlachetną Paczkę nadzwyczajnym zbiegiem okoliczności pojawiają się w tym samym czasie.

Jaka jest odpowiedź katolików? Piorunująca! Akcja #KsiężaJakSamoloty cudownie wpisuje się w maksymę św. ks. Jerzego Popiełuszko “zło dobrem zwycieżaj”! Polega ona na “zalaniu” fejsbuka świadectwami spotkań z dobrymi księżmi, siostrami zakonnymi i innymi duchownymi. Jak przytomnie zauważają wierni: “Księża są jak samoloty – zaczyna się o nich mówić, dopiero gdy upadną.” A jest to wina tylko nas samych, bo kto ma mówić o “latających księżach”, jeśli nie osoby, które z nimi przebywają?

Oto cała treść posta: #KsiężaJakSamoloty W zalewie negatywnych informacji o duchowieństwie pokażmy, że jest to tylko nadmiernie wyeksponowany margines. “Księża są jak samoloty – zaczyna się o nich mówić, dopiero gdy upadną.” A jest to wina tylko nas samych, bo kto ma mówić o “latających księżach”, jeśli nie osoby, które z nimi przebywają? Akcja polega na przekopiowaniu tego wstępu na swoją tablicę i opisaniu jednego dobrego kapłana, zakonnika, siostry zakonnej czy innego duchownego wraz z opisem tego co dla nas zrobił. Można dodać do posta zdjęcie z opisywaną osobą duchowną, albo np. swoje zdjęcie z kartką #KsiężaJakSamoloty. Każdy z nas spotkał osobę duchowną, której chciałby za coś podziękować, a właśnie teraz ci duchowni potrzebują naszej pomocy. Udostępnijmy tę akcję, zaprośmy do uczestnictwa znajomych – pokażmy jak wiele dobra codziennie czyni #kler!

Ja opiszę postać [tutaj opis postaci]

Akcja bardzo szybko zdobywa popularność w sieci, przyłączają się do niej osoby publiczne, wszystko za sprawą formuły: w akcji nie ma ani cienia oburzenia, krytyki, gniewu czy nawet polemiki. Całość opiera się na pozytywnych świadectwach pokazujących jak miażdżącą większość stanowią księża, zakonnicy, siostry zakonne i reszta duchowieństwa, którzy żyją czyniąc dobro.

#KsiężaJakSamolotyW zalewie negatywnych informacji o duchowieństwie pokażmy, że jest to tylko nadmiernie wyeksponowany…

Opublikowany przez Ziemowit Przebitkowski Piątek, 21 września 2018

#KsiężaJakSamolotyW zalewie negatywnych informacji o duchowieństwie pokażmy, że jest to tylko nadmiernie wyeksponowany…

Opublikowany przez Michał Karpiński Piątek, 21 września 2018

#KsiężaJakSamolotyChyba nikogo nie zdziwię gdy powiem, że księdzem, który wywarł na mnie największy wpływ jest ksiądz…

Opublikowany przez Grzegorz Kluczyński Piątek, 21 września 2018

#KsiężajakSamoloty W czasach gdy cały #kler (bez wyjątku) przyrównuje się do otchłani pełnej zła, musimy mówić o tych,…

Opublikowany przez Nina Wala Piątek, 21 września 2018

#KsiężaJakSamolotyW zalewie negatywnych informacji o duchowieństwie pokażmy, że jest to tylko nadmiernie wyeksponowany…

Opublikowany przez Piotr Kowalski Piątek, 21 września 2018

 

Komentarze

Rafał Buca

Redaktor portalu Narodowcy.net, katolik oraz nacjonalista, zaangażowany w ruch Pro-Life. Od 2015 roku związany z Młodzieżą Wszechpolską. Interesuje się polityką i socjologią. Nacjonalizm uważa za złoty środek między liberalnym indywidualizmem, a kolektywistycznym totalizmem.