> Alfie Evans nie żyje

Alfie Evans nie żyje

Dziś w nocy, o godzinie 3:30 czasu polskiego zmarł Alfie Evans. O jego śmierci poinformował ojciec chłopca za pomocą mediów społecznościowych. 

“Mój gladiator odłożył swoją tarczę i zyskał skrzydła o godzinie 2.30. Mam złamane serce. Kocham Cię kolego” – napisał na Facebooku Thomas Evans.

facebook-thomas-evans

Mały Alfie cierpiał na nieznaną chorobą neurologiczną, w wyniku której w znacznym stopniu został uszkodzony jego mózg. We wtorek 23 kwietnia na mocy decyzji sądu został odłączony od respiratora. Po odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie chłopiec oddychał samodzielnie.

Historia chłopca poruszyła ludzi z całego świata. W sprawę włączył się również Ojciec święty Franciszek. Watykan zgodził się przyjąć dziecko, by podjąć darmową terapię w jednej z klinik. Chłopiec otrzymał nawet włoskie obywatelstwo. Niestety, brytyjski sąd nie wyraził zgody na zabranie dziecka ze szpitala.

W walkę o życie chłopczyka, włączyli się tłumnie Polacy. Nie tylko towarzyszyli rodzicom dziecka, ale także udzielali pomocy prawnej a nawet porad medycznych. Organizowano także liczne spotkania modlitewne w Polsce pod ambasadami Wielkie Brytanii.

źródło: pch24.pl

Komentarze