> Allegro twierdzi, że: ,,Antykomunizm=Faszyzm" - Janusz Waluś na cenzurowanym - Narodowcy.net

Allegro twierdzi, że: ,,Antykomunizm=Faszyzm” – Janusz Waluś na cenzurowanym

Portal ,,Rzeczpospolita” kilka dni temu dumnie ogłosił, że za sprawą ich artykułu sklep internetowy Allegro zmodyfikował swój regulamin, dodając punkt mówiący o ,,zakazie oferowania towarów propagujących faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa” oraz zawiązał współpracę z antyfaszystowskim/kosmopolitycznym stowarzyszeniem ,,Nigdy więcej”.

Zatrważające jest jednak to, że za “promujące ustrój totalitarny” zostały uznane koszulki z Januszem Walusiem, nazywanym ,,Ostatnim Żołnierzem Wyklętym”. Na portalu ,,Rzeczpospolita”, artykuł w którym czytamy o usunięciu koszulek  z napisem „tribute to Janusz Waluś” nosi nazwę ,,Koniec faszyzmu na allegro”. Czy więc każdy antykomunista jest według ,,Rzeczpospolitej” od razu faszystą? Na to wychodzi…

Janusz Waluś, 10 kwietnia 1993 roku zabił przywódcę ruchu komunistycznego w RPA, czym najprawdopodobniej uratował Republikę Południowej Afryki przed ,,Afrykańskim Stalinem” i latami krwawego reżimu, który nieważne gdzie się pojawia, pochłania setki tysięcy ofiar.  Dla wielu mieszkańców RPA jest on bohaterem. Jednak ciągle jeszcze odsiaduje on swój wyrok za wyżej wspomniany czyn w afrykańskim więzieniu.

Warto też wspomnieć o hipokryzji przedstawicieli Allegro oraz stowarzyszenia ,,Nigdy więcej”, które zaapelowało do usuwania koszulek nawiązujących do osoby Janusza Walusia.

W momencie, gdy treści rzekomo faszystowskie czy rasistowskie znikają z portalu, artykuły nawiązujące wprost do komunizmu i jego przedstawicieli ciągle się na nim znajdują. Poniżej prezentujemy przykłady:

 

 

 

 

 

 

 

 

Czerwona gwiazda, sierp z młotem, czy Che Guevera zdaniem Allegro nie są najwidoczniej ,,symbolami propagującymi totalitarny ustrój państwa”. W przeciwieństwie do koszulek oddających cześć bohaterowi, który ustrój totalitarny zwalczał.

źródła: allegro.pl/rp.pl

Komentarze

Rafał Buca

Redaktor portalu Narodowcy.net, katolik oraz nacjonalista, zaangażowany w ruch Pro-Life. Od 2015 roku związany z Młodzieżą Wszechpolską. Interesuje się polityką i socjologią. Nacjonalizm uważa za złoty środek między liberalnym indywidualizmem, a kolektywistycznym totalizmem.