Antysemityzm wielkim problemem w Szwecji | Narodowcy.net

Antysemityzm wielkim problemem w Szwecji

Kilkunastu zamaskowanych mężczyzn zaatakowało w sobotę Göteborską synagogę. Dzień wcześniej podczas demonstracji wzywano do mordowania Żydów. W poniedziałek zaatakowana została żydowska kaplica. Antysemityzm staje się w Szwecji coraz większym problemem.

Ogłoszenie Jerozolimy stolica Izraela przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa wywołało w Europie gorące reakcje. Fala protestów ujawniła jednak inny, jak dotąd całkowicie skrywany problem…W Szwecji wrasta antysemityzm. Nie tak dawno jak w piątek w położonym na południu kraju mieście Malmö w czasie demonstracji padały silnie agresywne hasła, wzywajace do mordowania Żydów.

Zapowiedzieliśmy intifadę z Malmö. Chcemy odzyskać nasza wolność, zastrzelimy Żydów.

-krzyczeli protestujący zdaniem Sveriges Radio. Pojawiały się także hasła o powrocie ,,armii Mahometa”.

Zdarzenie zostało zgłoszone na policję jako mowa nienawiści.

Jeśli chodzi o wydarzenia w Möllan w Malmö, przygotowano raport na temat mowy nienawiści. Sprawa zostanie zbadana przez grupę ds. przestępstw nienawiści i przeciw demokracji w Malmö. Podjęto również inne odpowiednie środki. Twierdzenie, iż na miejscu nie było policji, jest niezgodne z prawda.

-napisał na Twitterze Stefan Sintéus z policji w Malmö.

Zdarzenie z Malmö to jednak nie jedyny incydent wymierzony w Żydów w ostatnim czasie. W sobotę w Göteborgu zaatakowana została synagoga, w której przebywali ludzie. Kilkunastu zamaskowanych mężczyzn rzucało w budynek płonące przedmioty. Celem było prawdopodobnie wzniecenie pożaru. Trzy osoby zostały zatrzymane.

Wstępnie mówimy o kilkunastu osobach zaangażowanych w rzucającą grupę.

-poinformował główny oficer policji w Göteborgu Peter Nordengard.

Do podobnego zdarzenia doszło w Göteborgu w poniedziałek. Kilku mężczyzn rzucało w żydowską kaplice koktajle Mołotowa.

Rzad Szwecji jak na razie zdaje się nie widzieć problemu. Nagłośnione sytuacje są bagatelizowane. Być może najwyższy czas, by państwo aspirujące do bycia przykładem tolerancji, a które nie rozliczyło się ze współpracy z hitlerowska III Rzesza w czasie II wojny światowej, zmierzyło się wreszcie ze swoim antysemityzmem i zadbało o bezpieczeństwo żydowskiej mniejszości?

Źrodło: friatider.se

Komentarze