Bezczeszczenie mogił polskich żołnierzy na Ukrainie! | Narodowcy.net

Bezczeszczenie mogił polskich żołnierzy na Ukrainie!

W okolicach Lwowa nieznani sprawcy rozkopali groby polskich żołnierzy, którzy polegli podczas kampanii wrześniowej 1939 roku. Fanty znalezione w grobach są sprzedawane na pchlim targu.

Do niebywałego skandalu dochodzi na Ukrainie. W okolicach Lwowa groby polskich żołnierzy, którzy polegli za ojczyznę są bezczeszczone w imię łatwego zysku. Jak podaje w rozmowie dla “Naszego Dziennika” doktor Leon Popek, naczelnik Wydziału Kresowego w Biurze Poszukiwań i Ekshumacji IPN doszło do rozkopania około tysiąca grobów. Dodał, że nie ma możliwości ekshumowania szczątków. Ponadto stwierdza, że w niektórych wsiach na Ukrainie działają tak zwani “czarni archeolodzy”. Po znalezieniu grobu informacja ta szybko rozchodzi się wśród szabrowników, a miesiąc później mogiła jest ograbiona.

Według doktora groby są grabione ze wszystkiego. Rzeczy znalezione przy poległych żołnierzach są sprzedawane na pchlim targu. Nabywcami takich nietypowych pamiątek są polscy turyści. Nie wiedzą skąd pochodzi towar i w dobrej intencji kupują polskie orzełki z koroną, guziki od płaszczy wojskowych, nieśmiertelniki.

Według polskich mieszkańców Lwowa to nie jest jednorazowy incydent. Ten proceder trwa w najlepsze od kilku lat!

źródło: pch24.pl

 

 

Komentarze