"Biały piątek" odpowiedzią na "czarny piątek" Ogólnopolskiego Strajku Kobiet | Narodowcy.net

“Biały piątek” odpowiedzią na “czarny piątek” Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

Dzisiaj, tj. 23 marca, ruch proaborcyjny Strajk Kobiet organizuje manifestacje na ulicach Warszawy. Osoby wspierające inicjatywy za aborcją przejdą m.in. przed budynkiem Kurii Metropolitalnej.

Wszystko dotyczy projektu ustawy “Zatrzymaj Aborcję”. W owym projekcie autorzy skupili się na propozycji uchylenia artykułu dotyczącego dokonania aborcji na życzenie wobec dziecka, u którego stwierdzono upośledzenie w okresie prenatalnym. Dotyczy to przede wszystkim dzieci ze stwierdzonym zespołem Downa.

Środowiska feministyczne wychodzą na ulice, ponieważ, według nich, projekt dąży do penalizacji aborcji oraz traktowania kobiety jako tzw. “inkubatora”. W związku z tym ruch społeczny Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował przemarsz ulicami Warszawy pod budynek Sejmu oraz pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości.

W odpowiedzi na to powstała oddolna inicjatywa “Białego piątku“. Kobiety i mężczyźni, którzy sprzeciwiają się liberalizacji ustawy aborcyjnej, postanowili pokazać, że aborcja nie jest rozwiązaniem, a zbrodnią.

Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez sejmową komisję sprawiedliwości i praw człowieka. Jak się okazało, negatywna opinia została wystawiona przez grupę roboczą Narodów Zjednoczonych ds. Dyskryminacji Kobiet. Eksperci stwierdzili, że wprowadzenie ustawy byłoby naruszeniem międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie praw człowieka.

 

źródła: wprost.pl, facebook.com

 

Komentarze