Bruksela podejmie decyzje w sprawie połączenia Orlenu i Lotosu | Narodowcy.net

Bruksela podejmie decyzje w sprawie połączenia Orlenu i Lotosu

Komisja Europejska podejmie decyzję dotyczącą głośniej fuzji Orlenu i Lotosu. Decyzja Brukseli ma być znana w pierwszej połowie 2019 roku. Ja k zapowiada prezes Orlenu, gdy decyzja będzie pozytywna połączenie obu koncernów naftowych ma się zakończyć w drugiej połowie 2019 roku.

Decyzję ostateczną dotyczącą fuzji dwóch spółek skarbu państwa podejmie Komisja Europejska w pierwszej połowie 2019 roku. Prezes Orlenu Daniel Obajtek powiedział, że do unijnej instytucji zostały przekazane wstępne analizy, które mają dowieść, że połączenie Orlenu i Lotosu nie zagrozi  mechanizmom rynkowym i konkurencji. Ponadto prezes podkreśla, że fuzja obu koncernów przyniesie korzyści.

Powstanie bardziej efektywny koncern paliwowy, który łatwiej sprosta wyzwaniom, jakie stoją przed branżą naftową. To także większa stabilność i konkurencyjność grupy na międzynarodowym rynku. A co za tym idzie, to większe bezpieczeństwo energetyczne kraju – Daniel Obajtek

Przeciwko połączenia Lotosu i Orlenu są miedzy innymi prezydent miasta Gdańska Paweł Adamowicz i marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

źródło: money.pl

Komentarze