Brygada w obwodzie Kaliningradzkim wyposażona w Iskandery | Narodowcy.net

Brygada w obwodzie Kaliningradzkim wyposażona w Iskandery

W piątek agencja Interfax-Ukraina, powołując się na sztab Floty Bałtyckiej Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej zakomunikowała, że brygada w obwodzie kaliningradzkim została wyposażona w Iskandery.

Wcześniej źródło agencji w armii przekazało informację, że systemy Iskander-M trafiły do obwodu kaliningradzkiego na początku roku. System rakietowy Iskander-M po raz pierwszy został pokazane w Kaliningradzie 9 maja w trakcie parady wojskowej z okazji Dnia Zwycięstwa. W kolumnie Floty Bałtyckiej można było spostrzec kilka wozów systemu Iskander-M.

Przedstawiciel Floty Bałtyckiej Roman Martow zaznaczył, że brygada otrzymała nowe uzbrojenie w ramach planowego przezbrojenia Floty Bałtyckiej.

Otrzymaliśmy komplet systemów Iskander-M dla brygady

– powiedział rozmówca agencji Interfax-Ukraina

 

Na początku lutego prasa rosyjska poinformowała, że w obwodzie kaliningradzkim powstała infrastruktura do rozmieszczenia systemów rakietowych typu Iskander-M. Wcześniej media powiadomiły, że w Iskandery wyposażana zostanie 152. brygada rakietowa. Systemy miały wejść do służby na początku 2018 roku.

Iskandery (w kodzie NATO – SS-26 Stone) są to lądowe pociski balistyczne wystrzeliwane z mobilnej platformy samochodowej. W wersji przeznaczonej dla armii rosyjskiej ich zasięg wynosi 380-500 km. Testowany jest także system Iskander-K, uzbrojony w pociski manewrujące o zasięgu ponad 500 km. Iskandery są zdolne do przenoszenia ładunków nuklearnych.

źródło: kresy.pl

Komentarze