> Chińskie samochody elektryczne w Polsce

Chińskie samochody elektryczne w Polsce

Spółka Electric Vehicles Poland będzie sprzedawać w Polsce chińskie samochody elektryczne. Jeden z pojazdów, ZD D2S został zaprezentowany na targach w Katowicach.

Electric Vehicles Poland została utworzona przez firmę Holding 1. Zadaniem spółki jest sprzedaż i serwisowanie samochodów elektrycznych. Pierwsza umowa została podpisana z chińska firmą Zhi Dou Electric Vehicle, która należy do koncernu Zhejiang Geely Holding Group, która specjalizuje się w branży motoryzacyjnej. Electric Vehicles Poland wprowadzi na rynek polski w ciągu kilku miesięcy samochód ZD D2S.

Ten model samochodu waży około 700 kilogramów, ma 2,8 metrów długości i 1,54 metra szerokości. Silnik elektryczny ma moc 30 kW. Zasięg wynosi 150 kilometrów. Przyśpieszenie samochodu z 0 do 50 km/h ma trwać około 5 sekund. Cena takiego samochodu ma wynieść 40 tysięcy złotych plus podatek VAT.

ZD to firma, która zajęła się segmentem mikromobilności miejskiej. Tą marką chcemy zawojować polskie miasta – Adam Pietkiewicz, prezes Holdingu 1

źródło: dziennik.pl

 

 

 

Komentarze