Czy Ekwador wyda władzom brytyjskim Assange'a? | Narodowcy.net

Czy Ekwador wyda władzom brytyjskim Assange’a?

Rosyjska dziennikarka powołując się na swoje źródła sugeruje, że w najbliższym czasie Julian Assange znany z portalu WikiLeaks zostanie wydany.

Margarita Simonian redaktor naczelny “Russia Today” i  „Rossiya Segodnya” powołując się na swoje prywatne źródła, sugeruje, że Juliana Assange może zostać wydanym władzom brytyjskim przez Ekwador. Dziennikarka piszę, że chce aby te odniesienia się nie sprawdziły. Simonian pisze również, że prezydent Ekwadoru zamierza przyjechać do Wielkiej Brytanii. Niedawno Minister Spraw Zagraniczny Ekwadoru  Jose Valencia powiedział, że azyl udzielony Assange’owi nie będzie wieczny.

Julian Assange to urodzony w 1971 w Townsvill Australijczyk, programista i redaktor naczelny portalu WikiLeaks. Interpol na wniosek Szwecji 30 listopada 2010 roku wystawił list gończy oznaczony najwyższą kategorią. 19 listopada 2012 roku mężczyzna schronił się w ambasadzie Ekwadoru w Wielkiej Brytanii. Minister Spraw Zagranicznych Ekwadoru udzielił mężczyźnie azylu politycznego 16 sierpnia 2012 roku. W 2009 otrzymał nagrodę Amnesty International Media Award (New Media) za odkrycie zabójstw i tajemniczych zaginięć, w które był zamieszany rząd Kenii.

źródła: sputnik.pl, pl.wikipedia.org

Komentarze