"Disco przeciw nienawiści" - Protest organizacji feministycznych w stolicy | Narodowcy.net

“Disco przeciw nienawiści” – Protest organizacji feministycznych w stolicy

Wczoraj na rondzie Romana Dmowskiego w Warszawie, odbył się protest organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet pod nazwą “Disco przeciw nienawiści”. Demonstranci domagają się zmiany nazwy ronda z “Romana Dmowskiego” na “Praw Kobiet“.

Feministki w Warszawie domagały się równouprawnienia kobiet oraz legalnej i łatwo dostępnej aborcji. Wyraziły także swój sprzeciw wobec nienawiści i wykluczenia, które według nich reprezentował dotychczasowy patron ronda, Roman Dmowski, w związku z tym zachęcały do podpisywania petycji w sprawie zmiany nazwy na “Praw Kobiet”.

Petycja w sprawie zmiany nazwy, pojawiła się najpierw w na portalu Facebook, na stronie “Nasza Demokracja” razem z internetową ankietą, w której jednak 92% głosujących chciało pozostanie przy aktualnej nazwie. W komentarzach internauci celnie zauważyli że to właśnie Narodowa Demokracja z Romanem Dmowskim na czele zagwarantowała prawa wyborcze dla kobiet w Polsce.

Mam takie marzenie, że jeżeli będziemy mieli rondo Praw Kobiet, to kiedyś też doczekamy się ronda Legalnej Aborcji.

Powiedziała Kamila Ferenc z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Dodała, także że marzy o tym, że:

 W idealnym świecie nie będzie trzeba nikomu tłumaczyć, że jesteśmy mądre, wspaniałe, dobre, piękne, cudowne bez względu na to, ile miałyśmy aborcji, ile dzieci urodziłyśmy i jak te dzieci chcemy wychować.

Sama Disco-Manifestacja odbyła się w godzinach szczytu. Zablokowanie ronda “Romana Dmowskiego” spowodowało liczne korki w centrum stolicy, a komunikacja miejska musiała kierować się na trasy zastępcze.

 

Źródła: TVP.info, Facebook

Komentarze