Finał Mistrzostw Świata na ulicach Paryża | Narodowcy.net

Finał Mistrzostw Świata na ulicach Paryża

Na Polach Elizejskich w Paryżu doszło do zamieszek po finale rosyjskich mistrzostw świata.

Świętująca wygraną na mundialu publika starła się z policją. Doszło do regularnej bitwy, w ruch poszły race, płyty chodnikowe. Po stronie policyjnej – między innymi gaz. „Francuzi” demolowali i przewracali samochody, niszczyli sklepy. Jedna osoba została poważnie ranna, a kilka innych miało mniej groźne obrażenia. TF1 podawała, że północna część Pól Elizejskich została natychmiast ewakuowana.

Służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo trudno było zapanować nad rozgorzałym tłumem. Bandy z imigranckich dzielnic zaczęły rozbijać witryny sklepowe i dokonywać kradzieży. O bezpieczeństwo dbało około 4 000 funkcjonariuszy. Policja w celu zapewnienia spokoju użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych. To nieco ostudziło zapędy chuliganów, jednakże na ulicach i tak nie było spokojnie. Chuligani wchodzili na kioski czy sklepy, by tam machać narodową flagą i cieszyć się z mistrzostwa.

Francuzi donoszą, że do zakłóceń porządku i starć z policją dochodziło też w innych miastach: w Lyonie, Nicei i Rouen. Policja była atakowana kamieniami, butelkami, materiałami pirotechnicznymi.

Komentarze