> Francuskie władze naciskają na rodzime firmy, żeby nie zaopatrywały się u polskich przedsiębiorstw - Narodowcy.net

Francuskie władze naciskają na rodzime firmy, żeby nie zaopatrywały się u polskich przedsiębiorstw

Takie rewelacje przekazała szefowa Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej we Francji w wywiadzie dla portalu Forsal.pl.

Hanne Goutierre w wywiadzie mówiła o problemach przez jakie przechodzą polscy przedsiębiorcy we Francji i jak są szykanowani przez tamtejsze władze.

“Bez dobrego księgowego, prawnika i specjalisty od kadr zorientowanego w gąszczu francuskich przepisów nie ma co próbować podbijać francuskiego rynku. Na francuskie firmy z niektórych branż (m.in. z branży budowlanej) wywierane są naciski ze strony władz, aby nie zlecać usług i nie kupować produktów od polskich firm. Daje im się do zrozumienia, że mogą stracić dotacje albo spodziewać się częstszych kontroli. Na bariery na rynku natknęli się min. polscy producenci okien, którym uniemożliwiono dostawy dla odbiorców instytucjonalnych.”

Polscy przedsiębiorcy są traktowani nieuczciwie w przetargach. Według prawa posiadając polskie lub europejskie certyfikaty nie muszą się legitymować francuskimi odpowiednikami. W praktyce jednak często ich brak jest powodem odrzucania polskich firm.

Kolejnym problemem na miejscu są francuscy pracownicy nastawieni roszczeniowo z bardzo surowym kodeksem pracy za plecami. Wielokrotnie dochodziło do sytuacji, że pracodawcy bali się zatrudniać pracowników bo bali się płacenia odszkodowań.

źródło: forsal.pl

Komentarze