Fuzja PKN Orlen i Lotosu? "Świat analityków dobrze ocenia ten kierunek" | Narodowcy.net

Fuzja PKN Orlen i Lotosu? “Świat analityków dobrze ocenia ten kierunek”

Najpewniej w niedługim czasie, jeszcze za rządów obecnej partii, nastąpi wreszcie długo wyczekiwana fuzja PKN Orlen i Lotosu. Fuzja korzystna dla Polski i polskiej gospodarki.

Przez niemal 20 ostatnich lat, ciągle powracał temat fuzji PKN Orlen i Lotosu, dwóch największych polskich firm z branży paliwowo-energetycznej. Jak dotąd nigdy nie udało się tego pomysłu zrealizować. Teraz jednak, jest niemal pewne, że wreszcie uda się ten pomysł zrealizować.

27 lutego 2018 podpisano listu intencyjny, między Lotosem, a PKN Orlen, rozpoczynający proces fuzji. Do samej fuzji jednak, dojdzie dopiero po wielu miesiącach rozmów i planowania, najpewniej jeszcze w kolejnym roku. Lecz teraz opozycja stara się za wszelką cenę zniweczyć te plany. Plany, które przecież jeszcze kilka lat temu obłudna Platforma Obywatelska deklarowała się zrealizować.

Kilka dni temu, na temat fuzji wypowiadał się, na antenie Radia Maryja, Daniel Obajtek, obecny prezes PKN Orlen. Stwierdził on, że fuzja przyniesie wiele dobrego dla Polski i polskiej gospodarki. Zauważył, że na zachodzie już dawno doszło do podobnych połączeń najważniejszych firm paliwowych, np. w Niemczech, dzięki czemu stało się możliwe obniżenie kosztów min. dostaw, a w rezultacie obniżenie cen paliwa.

Często politycy opozycji porównują nas do innych krajów Unii Europejskiej. Niech też powiedzą, że w krajach UE już dawno nastąpiły połączenia spółek paliwowych. Zrobił to Shell, BP, Moll, są one w danym kraju jedynymi spółkami. – Daniel Objatek

Potem zaznaczył, że obecnie wszyscy analitycy, a także niemal wszyscy prezesi popierają ten pomysł. Przeciw jest tylko jeden z  prezesów Lotosu, a take “opozycja”, w tym obłudna PO, która  przecież sama kilka lat temu chciała takiej fuzji.

Sama Platforma Obywatelska próbowała to połączyć. Nie wiem, czym więc straszą. Jeżeli opozycja próbuje torpedować najlepszy pomysł dla narodu, to tylko im współczuć.

O tym procesie pozytywnie wypowiadają się praktycznie wszyscy prezesi polskiego koncernu naftowego, nawet większość prezesów Lotosu. Jeden prezes Lotosu mówi: “Nie” – Zanaczył Objatek

Dzięki tak pozytywnym opiniom, do fuzji najpewniej dojdzie jeszcze w kolejnym roku, przed jesiennymi wyborami.

Na koniec można przytoczyć jeszcze jeden fragment wypowiedzi prezesa PKN Orlen.

Na stacjach Orlenu mamy już ponad 68 proc. wyrobów od polskich producentów, a przekroczyliśmy ponad 80 proc. wyrobów wyprodukowanych w Polsce. To jest ta realizacja patriotyzmu gospodarczego. To właśnie patriotyzm gospodarczy pozwala rozwijać się polskim firmom, które inwestują w polską gospodarkę. My jesteśmy beneficjentem tego rozwoju, bo rozwój firm to jest również rozwój polskiego koncernu naftowego.

źródło: radiomaryja.pl

Komentarze