Gronkiewicz-Waltz i Trzaskowski reagują na interwencję poselską. ,,ONR trzeba zdelegalizować" | Narodowcy.net

Gronkiewicz-Waltz i Trzaskowski reagują na interwencję poselską. ,,ONR trzeba zdelegalizować”

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz kandydat na ten urząd Rafał Trzaskowski zareagowali na Twitterze na kontrolę  w warszawskim ratuszu posłów Ruchu Narodowego i Kukiz’15. 

O interwencji posłów Winnickiego, Rzymkowskiego i Józwiaka w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy pisaliśmy wczoraj tu:

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz skomentowała wczorajsze wydarzenia za pośrednictwem Twittera:
Czy Posłowie wchodzący do urzędu chcą zastraszyć urzędników? Bo decyzja o rozwiązaniu marszu jest publiczna na stronie urzędu od tygodnia. Informuję tylko, że dla ONR-u i faszystowskich haseł na ulicach stolicy nigdy nie będzie zgody. Nigdy.

Dodatkowo zamieściła screen zaadresowanego do niej pisma, autorstwa Obywateli RP, z podziękowaniami dla szefowej Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewy Gawor,  za podjęcie decyzji o rozwiązaniu marszu środowisk narodowych.

Głos w sprawie zajął również kandydat na urząd prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski: ,Możecie stawać na głowie i lustrować każdego w ratuszu. Nie uda się wam odwrócić uwagi od skandalicznego przyzwolenia na zachowania ON R w Warszawie 1.08. Zero tolerancji dla faszyzmu, rasizmu i nawoływania do nienawiści w naszym mieście. Wybijcie to sobie z głowy raz, a dobrze.

Trzaskowski zamieścił również nagranie, na którym możemy zobaczyć jak odpowiada na pytanie dziennikarki TVP, czy po ewentualnym objęciu prezydentury w stolicy poprosiłby Ewę Gawor o opuszczenie stanowiska z racji na rozwiązanie marszu narodowców oraz komunistyczne powiązania:
Ja proponuję zadać pytanie PiSowi czy zrezygnuje ze wszystkich funkcji poseł Piotrowicz? Jak już dostanę odpowiedź to będzie mi trochę łatwiej. A druga rzecz, którą chcę powiedzie: Może PiS robić wszystko, lustrować wszystkich ludzi w ratuszu i tak nie zakryje tego skandalu, który 1 sierpnia odbył się na ulicach Warszawy. Tutaj nie ma światłocieni. My mówimy ,,nie” dla rasizmy, dla szerzenia ksenofobii i będą super twarde decyzje w tej sprawie jeśli ja bym został prezydentem, jeśli chodzi o rozwiązanie tego typu manifestacji. ONR trzeba zdelegalizować i nikt tego nie zakryje żadnymi lustracjami! 

źródło: Twitter

Komentarze