III edycja turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!" | Narodowcy.net

III edycja turnieju piłkarskiego “Cześć Ich pamięci!”

4 marca w XIII LO w Radomiu odbędzie się już trzecia edycja turnieju piłkarskiego “Cześć Ich pamięci!”. Zawody każdego roku przyciągają drużyny z całej Polski zamierzające, przybierając za swoje nazwy pseudonimy Żołnierzy Wyklętych, zawalczyć o najwyższe laury.

W 2016 roku w turnieju wzięło udział 12 drużyn. Po zaciętych rozgrywkach zwyciężyła drużyna radomskiej parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej która za swojego patrona obrała ks. Gurgacza. Inicjatywa, mimo kilku drobnych organizacyjnych niedociągnięć, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony graczy i kibiców. Zdecydowaliśmy się na powtórkę za rok.

Galeria z 2016 roku 

W drugiej edycji wzięło udział 96 zawodników, podzielonych na 16 drużyn, przybyłych z całej Polski (choć niestety zabrakło świetnych chłopaków z Bydgoszczy, w tym roku całe szczęście obiecali nadrobić zaległości i powrócić w wielkim stylu!) . Wydarzenie po raz kolejny zostało objęte honorowym patronatem Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, a po raz pierwszy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Oprócz tego niezwykłą hojnością wykazali się sponsorzy. Jakub Kijuc, autor fantastycznych komiksów o Janie Hardym, przesłał nam kilkadziesiąt “próbek” swojej twórczości. Część z nich dostanie się w ręce najlepszych dopiero w tym roku. Oprócz tego wsparcia udzieliła Contra Mundum i jej wokalista Norbert Smoliński oraz wydawnictwo Capitalbook.pl z zestawem książek dla wszystkich zwycięzców. Ponad to wszystko każdy zawodnik został obdarowany pamiątkową koszulką dzięki Fundacji im. Kazimierza Wielkiego i jeszcze kilku pomniejszym sponsorom. Zainteresowanych odsyłam na stronę turnieju.

Tym razem, po zaciętym finale, zwyciężyła jedną bramką drużyna “Mściciela”. W przerwie między rozgrywkami grupowymi, a finałowymi zainteresowani mieli okazję wysłuchać koncertu piosenki partyzanckiej i wykładu znanego radomskiego historyka dr Piątkowskiego. A przegrani, bo odpowiednio długim odpoczynku i pokrzepieniu ciała oraz serc, pomaszerowali raźno oddać krew potrzebującym! Znowu sukces, hip hip hurra!

Galeria z 2017 roku 

A jak “Cześć Ich pamięci!” będzie wyglądało w tym roku? Przede wszystkim wpisze się w I Radomski Tydzień Żołnierzy Wyklętych. Oprócz turnieju odbędą się koncerty, wykłady dla szkół, projekcje filmów itd. Rozgrywki, w których weźmie udział 12 drużyn (liczba ograniczona w celu zwiększeniu intensywności zmagań) zaczynamy o 9:00, a gramy do 13:30. Od 13:30 do 15:30 planowana jest przerwa. Po raz kolejny wysłuchamy koncertu piosenki partyzanckiej, a oprócz tego, jeśli dobrze pójdzie, spotkamy się z kombatantami. Od 15:30 do 17:00 gramy fazę finałową, zakończoną wręczeniem nagród dla najlepszych. O co zawodnicy zawalczą w tym roku? Niespodzianka 🙂

Oczywiście całość ponownie pod honorowym patronatem ZŻNSZ i ŚZŻAK.

Po aktualne informacje zapraszam na stronę turnieju.

Do zobaczenia 4 marca w Radomiu!

Cześć Ich pamięci!

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej od 2014 roku. Organizator m.in. turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!" i współorganizator Radomskiego Konwentu Polskiej Popkultury - KonRad. Student prawa i bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zainteresowania: geopolityka, podróże, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.