Inicjatorka akcji #MeToo oskarżona o molestowanie 17-latka | Narodowcy.net

Inicjatorka akcji #MeToo oskarżona o molestowanie 17-latka

Asia Argento aktorka i reżyserka została oskarżona w 2013 roku miała molestować 17-letniego wówczas aktora Jimmego Bennetta. Między aktorami miało dojść do podpisania ugody na wysokość 370 tysięcy dolarów.

Asia Argento jest uznawana za inicjatorkę akcji #MeToo. Była pierwszą osobą, która oskarżyła Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Producent filmowy miał dokonać przestępstwa w 1997 roku. Wyznanie aktorki uruchomiło lawinę kolejnych oskarżeń poszkodowanych aktorek wobec mężczyzny.

Jednak sama aktorka została oskarżona o molestowanie. Zawarła umowę pieniądze za milczenie z aktorem Jimmym Bennettem. Młody aktor zagrał pierwszy raz z Argento w 2004 roku w filmie  “The Heart Is Deceitful Above All Things”. Sprawa ruszyła w listopadzie 2017 roku. Prawnicy poszkodowanego aktora żądają 3,5 miliona dolarów odszkodowania, ponieważ molestowanie zrujnowało psychicznie Bennetta i zniszczyło jego karierę. W 2013 roku 37-letnia wówczas aktorka miała upić alkoholem 17-latka, dopuścić się seksu oralnego i odbyć z nim stosunek płciowy.

źródło: national-geographic.pl

Komentarze