Izraelski minister oświaty chce uczyć Polaków historii | Narodowcy.net

Izraelski minister oświaty chce uczyć Polaków historii

Na środę planowana jest wizyta w Polsce izraelskiego ministra oświaty Naftaliego Bennetta, który podczas swojej podróży chce “powiedzieć prawdę” o udowodnionym udziale Polaków w mordowaniu Żydów w czasie Holokaustu.

W środę na zaproszenie premiera Morawieckiego Polskę odwiedzi izraelski minister oświaty Naftali Bennett. Portal Times of Israel donosi, że Bennett oświadczył:

Jestem zdeterminowany, by wyraźnie powiedzieć to, co historia już udowodniła – polski naród miał swój udowodniony udział w mordowaniu Żydów w czasie Holokaustu.

Dodał także, że chce powiedzieć tę prawdę w kraju, w którym się ona wydarzyła.

To głośne i wyraźne przesłanie: nie można napisać od nowa przeszłości, ale przyszłość napiszemy razem”- deklaruje izraelski minister.

W innym izraelskim portalu Israeli National News czytamy, że wierzy, iż można “zakończyć obecny konflikt z polskim rządem na drodze dialogu, a nie wymienianych w mediach oświadczeń”. Jego zdaniem Polsce udowodniono, iż miała udział w Holokauście Żydów, a prawda nie zależy od polskiej ustawy.

Podczas wizyty spotka się także z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławem Gowinem, rozmawiał będzie z polskimi studentami oraz uda się pod Pomnik Bohaterów Getta.

Premier Izraela podczas dzisiejszego spotkania z dyplomatami w izraelskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych powiedział, że:

Prawda o Holokauście musi być cały czas badana i trzeba o niej zawsze pamiętać (…) Izrael ściśle współpracuje ze swoimi partnerami na całym świecie, aby bronić i ujawnić prawdę o Holokauście. Oczekujemy tego od wszystkich krajów, także Polski.

Czytaj więcej: List Winnickiego do premiera Morawieckiego ws. wizyty ministra edukacji Izraela

timesofisrael.com/niezalezna.pl/nczas.com

Komentarze