Jeronimo Martins przejmuje Piotra i Pawła? Polska sieć delikatesów została sprzedana | Narodowcy.net

Jeronimo Martins przejmuje Piotra i Pawła? Polska sieć delikatesów została sprzedana

Po pół roku szukania inwestora strategicznego, sieć delikatesów Piotr i Paweł znalazła nowego właściciela. Zarząd spółki chce w tym tygodniu oficjalnie ogłosić, kto nim będzie. Wśród zainteresowanych przejęciem jest sieć hipermarketów Auchan oraz koncern Jeronimo Martins, do którego należy Biedronka.

Zarząd poznańskiej sieci Piotr i Paweł w tym tygodniu ma oficjalnie ogłosić, kto zostanie nowym właścicielem delikatesów. Jak podaje „Głos Wielkopolski”, to Jeronimo Martins zaproponowało wyższą cenę i to ta korporacja prawdopodobnie zostanie inwestorem branżowym i przejmie 100 proc. udziałów w firmie.

Poszukiwania inwestora rozpoczęły się w grudniu 2017 roku. Rodzina Wosiów – dotychczasowi właściciele i założyciele sieci sklepów Piotr i Paweł – na początku chcieli sprzedać 51 procent udziałów w firmie. W toku poszukiwań zdecydowali się jednak sprzedać wszystko. Dotąd Wosiowie rozwijali firmę samodzielnie, tworząc przez 26 lat działalności sieć 148 supermarketów, obecnych w różnych częściach kraju, działających na zasadzie franczyzy. W 1991 roku otwarto pierwszy supermarket, w 1995 pierwszy supermarket czynny całą dobę, w 2000 zawarto pierwsze umowy na zasadach franchisingu.

„Głos Wielkopolski” opublikował list od zarządu Piotra i Pawła: „Proces wyboru inwestora zaplanowany jest na okres do końca lipca 2018 roku. W maju otrzymaliśmy kilka wiążących oferty. Obecnie jesteśmy po ich analizie i w czerwcu będziemy prowadzić rozmowy dotyczące zamknięcia transakcji. Ze względu na przebieg procesu poszukiwania inwestora oraz ustalenia z zainteresowanymi stronami nie możemy poinformować, od kogo wpłynęły oferty. Informacje na temat procesu wyboru inwestora będziemy przekazywać na bieżąco.”

Zdaniem ekspertów całkowita sprzedaż firmy ma uchronić ją przed bankructwem. By ratować sieć, w lutym tego roku spółka zawarła umowę z funduszem TFI Capital Partners. Fundusz ten wspomaga sieć Piotr i Paweł ,wyposażając ją w gotówkę oraz instrumenty zabezpieczające możliwości prowadzenia działalności handlowej.

źródło: forsal.pl głoswielkopolski.pl

Komentarze