Już w sobotę IV edycja turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!"

Już 9 marca, czyli w najbliższą sobotę, odbędzie IV edycja organizowanego przez Młodzież Wszechpolską turnieju piłkarskiego „Cześć Ich pamięci!”, aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Zawody będą miały miejsce w XIII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów. Rozpoczną się o godzinie 7:00 i potrwają do 16:00. Weźmie w nich udział 18 drużyn z całej Polski, co oznacza, że na parkiet wybiegnie prawie 130 zawodników.

Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Związek Żołnierzy NSZ, Fundację im. Kazimierza Wielkiego oraz Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Radom, którego przedstawiciele wręczą nagrody dla najlepszych zawodników.
Turniej będzie miał także charakter charytatywny. Przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz kobiety z rodziny sympatyka Młodzieży Wszechpolskiej, która będąc w ciąży i wychowując 4 letniego syna straciła właśnie męża – jego serce po prostu przestało bić. Więc na ten temat tutaj.
Nagrody ufundowali: Leda Sport, autor komiksów o Janie Hardym Jakub Kijuc, Ultrapatriot, Polityka Narodowa, redakcja Wszechpolaka, wydawnictwo Capitalbook i dom wydawniczy „Ostoja”.
Rozpiska meczowa dostępna jest tutaj.
Do zawodników organizatorzy pisali:

Wspólnie budujemy tradycję, która, mam nadzieję, przetrwa lata i na stałe wpisze się w krajobraz miasta Radomia. A i na Was samych wywrze odpowiedni wpływ, bo przecież Żołnierze Wyklęci swoją niezłomną postawą dali piękne świadectwo oddania Polsce i tego, że nawet gdy wszystko jest przeciwko nam, warto „zachować się jak trzeba”. Witold Pilecki, bohater jakich ze świecą szukać w dziejach świata, swoim dzieciom zalecał czytanie książki „O naśladowaniu Chrystusa” – nie bez powodu. To właśnie głęboka wiara i chęć naśladowania Chrystusa popchnęła go do zgłoszenia się na ochotnika do Auschwitz, a jemu podobnych do wielu innych, również bohaterskich czynów.

Takiej wiary Wam i sobie życzę. „Największa ofiara – to ofiara z własnej woli” mawiał św. Maksymilian Kolbe. Nie bójmy się poświęcać siebie i swojego czasu dla czynienia dobra, które nie oznacza tylko pomocy chorym czy pozbierania do puszki na jakiś szczytny cel raz na jakiś czas, ale także codzienną walkę – najpierw ze swoimi słabościami: egoizmem, pychą czy lenistwem, a potem z naszą rzeczywistością, której przeciwstawienie się wymaga jednak niebywałej odwagi.

Z niektórymi zobaczymy się po raz 3 czy 4, nie ukrywam, że jest to dla mnie i dla osób, które ze mną ten turniej organizują niebywała radość i motywacja. Dobrze, że jesteście!

W tym roku w na hali stawi się prawie 130 zawodników, a zgłosiło się drugie tyle. Wniosek jest taki, że za rok, na 5 edycję, zorganizujemy dużo większy, dwudniowy turniej. Możecie się już szykować 😉

 
 

Plakat promujący turniej

Adam Szabelak

Czytaj Wcześniejszy

74. rocznica wbicia pierwszego słupa granicznego nad Odrą

Czytaj Następny

Piotr Baliński: "Prochem jesteś i w proch się obrócisz"

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *