Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę | Narodowcy.net

Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę

Lech Wałęsa został pozwany przez Jarosława Kaczyńskiego. Sprawa dotyczy kilku wpisów opublikowanych przez byłego prezydenta.

5 sierpnia na swoim profilu na Facebooku Lech Wałęsa zakomunikował, że został pozwany przez Jarosława Kaczyńskiego. Pozew wpłynął do gdańskiego sądu w czerwcu. Prezes PiS domaga przeprosin i kary finansowej w wysokości 30 tysięcy złotych na cale dobroczynne. Prezydent wymienił, za które wypowiedzi został pozwany:

1]. Mowa w nich m.in. o tym, że Jarosław Kaczyński “nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie”.

2]. Ponadto sąd będzie też badał wpis, w którym Lech Wałęsa napisał, że “Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.”

3]. Trzecia kwestia dotyczy publicznie ogłoszonego zarzutu, w którym Lech Wałęsa oskarża Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Kaczyńskiego , że to oni wydali polecenie “wrobienia go” i przypisania mu współpracy z organami bezpieczeństwa PRL. – Lech Wałęsa.

źródło: facebook.com/lechwalesa

Komentarze