"Klątwa" znowu na deskach teatru | Narodowcy.net

“Klątwa” znowu na deskach teatru

We wrześniu w Słupskim podczas festiwalu Scena Wolności Słupsk zostanie wystawiona bluźnierca sztuka “Klątwa”. Głośny sprzeciw wyrażają samorządowcy i mieszkańcy miasta.

“Klątwa” to bluźniercza sztuka atakująca Kościół Katolicki w reżyserii Oliviera Frljicia. W Słupsku kontrowersyjna sztuka zostanie wystawiona w ramach festiwalu teatralnego we wrześniu . Twardy sprzeciw wyrażają mieszkańcy i samorządowcy. Przeciwnicy “Klątwy” zebrali się pod ratuszem miejskim, aby modlić się i zbierać podpisy pod petycją w sprawie odwołania spektaklu.

Do prezydenta Słupska, Roberta Biedronia, przeciwnicy spektaklu napisali petycję w sprawie odwołania wystawienia sztuki. Nowy Teatr, gdzie ma się odbyć przedstawienie, jest instytucją miejską i ma zagwarantowane w statucie dotacje miejskie. Protestujący liczą, że uda im się wpłynąć na prezydenta miasta. Przeciwnicy “Klątwy” zapowiadają, ze zrobią wszystko, aby spektakl się nie odbył. Minister Piotr Gliński, został poproszony o interwencję w tej sprawie.

Niewątpliwie jest to skandalizujący chłam dla zmylenia nazywany sztuką. I miałoby się coś takiego wydarzyć u nas w mieście, i w dodatku w niedzielę? Jest to ewidentne uderzanie w nasze wartości – Anna Mrowińska, radna PiS ze Słupska.

Gorąco namawiam do nieprotestowania względem czegoś, czego się nie zna i nie widziało (…) Teatr stara się szanować wszystkich uczestników. I zwracam się z prośbą o szanowanie przez widzów tych innych widzów, którzy mają większe potrzeby artystyczne – Dominik Nowak, dyrektor słupskiego Nowego Teatru.

źródło: pch24.pl

Komentarze