> Kolejne medale dla Polski podczas ME w Berlinie - Narodowcy.net

Kolejne medale dla Polski podczas ME w Berlinie

Kolejne świetne wiadomości płyną z Berlina gdzie odbywają się właśnie lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Świetnie spisująca się Reprezentacja Polski, dołożyła do swego dorobku kolejne dwa medale. Tym razem w rzucie młotem. Anita Włodarczyk zdobyła złoto, natomiast Joanna Fiodorow zdobyła brąz.

Polki od początku mistrzostw były wymieniane w gronie murowanych faworytek do zdobycia medalu. Oczywiście nie zawiodły. Warto też dodać, że tuż za podium , na czwartym miejscu uplasowała się kolejna nasza zawodniczką Malwina Koproń.

Włodarczyk złoty medal zapewniła sobie złoto rzutem na odległość 78,94m co było jednocześnie najdłuższym w historii rzutem podczas kobiecej rywalizacji na mistrzostwach europy. Drugie miejsce zajęła francuzka Alexandra Tavernier, której młot poleciał na odległość 74,78m. Brąz odległością 74m zdobyła Joanna Fiodorow.

Źródło: onet.pl