Kolumbia: Zyski z prostytucji 250 dziewczynek. Przestępcy zatrzymani | Narodowcy.net

Kolumbia: Zyski z prostytucji 250 dziewczynek. Przestępcy zatrzymani

Kolumbijskie służby zatrzymały 18 osób oskarżanych o czerpanie korzyści z seksualnego wykorzystywania dzieci. W nielegalnym procederze mogło brać udział nawet 250 dziewczynek, większość z nich pochodzi z Wenezueli.

Dwóm z zatrzymanych kobiet postawiono zarzuty sutenerstwa oraz wyszukiwania i nakłaniania dziewczynek do prostytucji w celu „komercyjnego wykorzystywania seksualnego w miejscach turystycznych”. Grozi im za to kara 37,5 lat więzienia.

W grupie zatrzymanych są dwie osoby zarządzające hotelami, które pozwalały, by na terenie ich obiektów dochodziło do prostytucji dzieci. Zostaną oni ukarani  za rozpowszechnianie i promowanie prostytucji małoletnich. Kolejni dwaj zatrzymani to policjanci, którzy za otrzymywanie łapówki zezwalali na nielegalny proceder i odstępowali od obowiązku zatrzymania turystów wykorzystujących dziewczynki.

Kolejny z zatrzymanych to kapitan marynarki wojennej. Mężczyzna wyszukiwał dziewczynki młodsze niż 14-letnie na portalach społecznościowych, wykorzystywał je i kupował ich milczenie. Kazał również tatuować dzieciom swoje imię na ich ciałach. Służby zatrzymały także osobę wykonującą tatuaże.

Źródło: pch24.pl

 

Komentarze