Koniec z 500+ dla samotnych rodziców z jednym dzieckiem | Narodowcy.net

Koniec z 500+ dla samotnych rodziców z jednym dzieckiem

Portal Money.pl przedstawił analizę, z której wynika jasno, że decyzja rządu o podniesieniu pensji minimalnej do 2250 zł dla części rodzin uprawnionych do otrzymywania środków z programu Rodzina 500 Plus oznacza utratę świadczenia.

Portal zauważa, iż od czasu wprowadzenia sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości do stycznia przyszłego roku pensja minimalna wzrośnie o 21 proc. Pensje Polaków od tego czasu wzrosły natomiast o 8 proc. Problem stanowią progi uprawniające do otrzymywania świadczenia z programu Rodzina 500 Plus, które pozostają niezmienne.

Podwyżka wynagrodzenia minimalnego w 2019 roku zdmuchnie z 500+ samotnych rodziców z jednym dzieckiem i rodziny 2+2, które zarabiają pensję minimalną. Składając w 2020 roku wnioski o pieniądze, czeka ich niemiła niespodzianka. Nie załapią się na dodatkowe środki- stwierdza Money.pl

Z przeprowadzonej analizy serwisu wynika, że progiem chroniącym najbiedniejsze rodziny przed utratą środków w kolejnych latach jest 972 zł. W chwili obecnej rząd najprawdopodobniej nie planuje zmian w tej kwestii. Z wypowiedzi Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej wynika, iż problem ten co prawda będzie musiał być kiedyś omówiony przez rząd ale na razie niema żadnych rozmów w tym temacie.

Źródło: medianarodowe.com/Money.pl

Komentarze