> Krystyna Pawłowicz atakuje Dudę. Posłanka sprzeciwia się zawetowaniu ustawy degradacyjnej

Krystyna Pawłowicz atakuje Dudę. Posłanka sprzeciwia się zawetowaniu ustawy degradacyjnej

W przededniu Świąt Wielkanocnych Prezydent Andrzej Duda zawetował projekt ustawy degradacyjnej. Na jego ruch zareagowało wiele środowisk, w tym przedstawiciele partii rządzącej.

Ustawa degradacyjna w wersji przedstawionej Prezydentowi zakładała, że żołnierze w stanie spoczynku, którzy byli członkami WRON czy KBW lub pełnili służbę w organach bezpieczeństwa państwa, mogli być pozbawieni stopni wojskowych. Andrzej Duda zawetował ustawę, ponieważ nie zgadzał się z brakiem instancji odwoławczej.

Na decyzję Prezydenta zareagowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości – Krystyna Pawłowicz. We wpisie w portalu wpolityce.pl skrytykowała decyzję Dudy, odwołując się do procesów norymberskich. Napisała:

W procesach norymberskich przeprowadzonych po II wojnie przez społeczność międzynarodową, skazujących przecież zbrodniarzy wojennych na śmierć i lata więzienia, a nie na degradację czy pozbawianie przywilejów, NIE BYŁO żadnych procedur odwoławczych. Bo niby do kogo, do szatana?

Pawłowicz uważa, że rozliczanie historii PRL-u jest sytuacją, kiedy narodom należy się możliwość wymierzenia sprawiedliwości. Napisała również o “szczególnym traktowaniu”, jakie stosuje się wobec dawnych, komunistycznych władz:

Dlaczego hitlerowskich zbrodniarzy można było surowo sprawiedliwie ukarać, a komunistycznych chronić mają nadzwyczajne procedury, którymi gardzili. Dlaczego Pan (Prezydent – red.) powołuje się na współczesne liberalne wynalazki prawne, skoro zbrodnie komunistów mają swe korzenie w II wojnie światowej ?

źródło: wpolityce.pl, pch24.pl

Komentarze