Książę Harry poślubił Meghan Markle | Narodowcy.net

Książę Harry poślubił Meghan Markle

19 maja w Zamku Windsor odbyła się uroczysta ceremonia zaślubin księcia Harry’ego oraz Meghan Markle. Przysięgę małżeńską para książęca złożyła w obecności brytyjskiej rodziny królewskiej i 600 zaproszonych gości.

Meghan Markle miała 10 druhen i paziów. Byli to między innymi książę Jerzy, księżniczka Charlotte – dzieci księcia Williama i księżnej Kate. Panna młoda miała na głowie diamentową tiarę królowej Marii, pożyczoną od Królowej Elżbiety. Suknia panny młodej została zaprojektowana przez Waight Keller dla francuskiego domu mody Givenchy.

Kazanie wygłosił biskup amerykańskiego Kościoła Episkopalnego Michael Curry, który mówił o transformacyjnej sile miłości, przywołując jako przykład Martina Luthera Kinga. Duchowny wygłosił kazanie przy pomocy tableta. Przysięgi małżeńskie od Harry’ego i Meghan odebrał anglikański arcybiskup Canterbury Justin Welby.

Po ślubie, para otrzymała tytuł Księcia oraz Księżnej Sussex. Po ceremonii zaślubin goście zostali zaproszeni na przyjęcie w St George’s Hall, którego gospodynią jest Królowa Elżbieta.

Książę Harry jest obecnie szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, ma 33-lata. Meghan Markle to 36-letnia amerykańska aktorka, gwiazda popularnego serialu “Suits”. Ich zaręczyny zostały ogłoszone w listopadzie ubiegłego roku. Poznali się w 2016 roku.

Wśród gości byli m. in. Oprah Winfrey, George i Amal Clooney, David i Victoria Beckham oraz Sir Elton John.

źródło dorzeczy.pl

Komentarze