Lider Ligi Północnej: Przyszły rząd powinien renegocjować traktaty UE | Narodowcy.net

Lider Ligi Północnej: Przyszły rząd powinien renegocjować traktaty UE

 
Lider włoskiej Ligi Matteo Salvini, który prowadzi rozmowy z Ruchem Pięciu Gwiazd na temat powołania rządu, oświadczył w sobotę, że jednym z kluczowych zobowiązań przyszłego gabinetu powinna być “renegocjacja traktatów UE”.

W przeciwnym razie Włochy się uduszą” – powiedział Salvini po kolejnym spotkaniu z delegacją Ruchu Pięciu Gwiazd. Oba ugrupowania prowadzą obecnie negocjacje na temat powołania wspólnego rządu. Lider Ligi Północnej oświadczył, że w tej sprawie istnieje „wspólna wola” obu partii.

Ponadto lider Ligi Północnej poinformował o zawarciu porozumienia w kilku podstawowych kwestiach programowych, które mają znaleźć się w kontrakcie rządowym, jak nazywane jest porozumienie koalicyjne. Wśród uzgodnionych spraw znalazła się kwestia wprowadzenia dochodu podstawowego w wysokości 780 euro dla osób, które straciły pracę.

Na razie nie ustalono, kto zostanie premierem. Rozmawiamy o tematach, nie o nazwiskach – powiedział Salvini, mówiąc o swoim spotkaniu z liderem ruchu Luigim Di Maio w Mediolanie.

Oba ugrupowania poprosiły prezydenta Sergio Mattarellę o czas do poniedziałku na zakończenie negocjacji koalicyjnych. Jeśli partie się nie dojdą do porozumienia to rozpisane zostaną kolejne wybory. Poprzednie, które wywołały polityczny impas, miały miejsce 4 marca.

źródło: kresy.pl/forsal.pl

 

Komentarze