Marsz Niepodległości a wniosek o wotum nieufności | Narodowcy.net

Marsz Niepodległości a wniosek o wotum nieufności

W Czwartek Sejm obradował będzie nad wotum nieufności wobec premier Beaty Szydło. Kandydatem na premiera wnioskodawców został Grzegorz Schetyna.

Platforma przygotowała wniosek o votum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. W uzasadnieniu wniosku zwróciła szczególną uwagę na.. brak reakcji na ksenofobiczne i rasistowskie hasła w czasie Marszu Niepodległości 11 listopada. Argumenty merytoryczne są spychane na dalszy plan. Wnioskodawcy zarzucają nawet próbę opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę. Na uwagę zasługuje jedynie krytyka reformy sądownictwa i zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Zgodnie z polską konstytucją wniosek o votum nieufności musi być konstruktywny, co znaczy, że wnioskodawcy muszą mieć przygotowanego własnego kandydata na premiera. Platforma wysunęła tutaj kandydaturę swojego przewodniczącego Grzegorza Schetynę. Uczyniła to bez konsultacji z resztą opozycji, co nie pozwoli na jakikolwiek merytoryczny efekt.

Abstrahując w’ogóle od faktu, że wniosek o votum nieufności przy obecnej sytuacji politycznej jest skazany na niepowodzenie, to warto zwrócić uwagę na argumentację, która wydaje się być kuriozalna i bezpodstawna. Jeżeli głównym argumentem opozycji do walki z rządem jest krytyka Marszu Niepodległości, to zdecydowanie nie jest to opozycja zasługująca na miano konstruktywnej. Jest to czysta zagrywka polityczna, której celem nie jest obalenie jakiegokolwiek rządu, ale pozyskanie kapitału politycznego wśród środowisk radykalnie lewicowych.

źródła:
www.wpolityce.pl
www.interia.pl
www.tvn24.pl

Komentarze

Filip Albert

Konserwatywny Narodowiec, Cywilizacyjny Łacinnik, Religijnie Rzymski Katolik, Wielbiciel Chestertona i Dostojewskiego, Entuzjasta kina rosyjskiego, psychologicznie asperger i endostatyk,