> Marsz Powstańców Śląskich mimo blokad i nieprzychylności policji dotarł na miejsce - Narodowcy.net

Marsz Powstańców Śląskich mimo blokad i nieprzychylności policji dotarł na miejsce

Marsz Powstańców Śląskich to wydarzenie, które już od ośmiu lat gromadzi patriotów i nacjonalistów z całego Śląska. Ma on na celu uczcić pamięć bohaterskiego i przede wszystkim zwycięskiego Powstania Śląskiego, które stało się już na zawsze symbolem polskości tego regionu. 

Chcemy zamanifestować dumę ze śląskości oraz przywiązanie do Polski, zamierzamy głośno domagać się i zachęcać do budowy silnego, sprawnego Państwa, ale z poszanowaniem regionalnej tradycji i kulturowej tożsamości regionu oraz wykorzystaniem jego potencjału. – Pisali na temat wydarzenia organizatorzy – Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy.

Wydarzenie nie spodobało się środowiskom skrajnie lewicowym oraz tzw. ,,demokratom” którzy zorganizowali blokadę marszu. Blokada nie przyniosła jednak skutku i środowiska nacjonalistyczne przeszły dalej. Prezydent miasta Katowice, Marcin Krupa popełnił następnie skandaliczną decyzję i nakazał policji rozwiązanie legalnego zgromadzenia narodowców.

 

Mimo przeciwności uczestnicy Marszu Powstańców Śląskich dotarli na miejsce zakończenia przemarszu i oddali hołd Polskim bohaterom.

 

Narodowcy nie godzą się z decyzją Prezydenta Katowic i nawołują do wysyłania im materiałów przedstawiających skandaliczne zachowanie policji

 Bardzo prosimy wszystkie osoby, posiadające materiały dokumentujące skandaliczne zachowania: policji, władz miasta oraz blokujących, podczas Marsz Powstańców Śląskich, o przesyłanie ich na adres mailowy Wydziału Prawnego Młodzieży Wszechpolskiej wydzialprawny@gmail.com – Młodzież Wszechpolska

Rzecznik prasowy MW, Mateusz Marzoch podczas rozmowy z prezydentem Katowic na temat jego decyzji:

Skandaliczne zachowanie katowickich urzędników!Ktoś rozpoznaje tego Pana? Twierdzi, ze występował w imieniu Urzędu Miasta Katowice, ale wylegitymowanie się było ponad jego możliwości. Chciał stworzyć zagrożenie rozwiązując legalny marsz i chroniąc tym samym nielegalny protest ekstremistycznych lewicowych bojówek. Dopiero stanowcza reakcja rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Bożydar Marzoch zmusiła go do odwrotu. Jak widać mimo europejskich flag na blokadach, Katowice nie dorosły jeszcze nawet do tak podstawowych europejskich standardów jak legitymowanie się czy zapewnienie bezpieczeństwa na zgromadzeniach.;)

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska 6 maja 2018

 

Komentarze

Rafał Buca

Redaktor portalu Narodowcy.net, katolik oraz nacjonalista, zaangażowany w ruch Pro-Life. Od 2015 roku związany z Młodzieżą Wszechpolską. Interesuje się polityką, filozofią i socjologią. Nacjonalizm uważa za złoty środek między liberalnym indywidualizmem, a kolektywistycznym totalizmem.