> Marszałek Senatu Karczewski na Białorusi

Marszałek Senatu Karczewski na Białorusi

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski był w sobotę w Mińsku. Spotkał się z przewodniczącym Redy Republiki Michaiłem Miasnikowiczem.

Karczewski przybył na Białoruś w ramach jubileuszowego zjazdu z okazji trzydziestolecia Związku Polaków na Białorusi. Zanim przybył na zjazd marszałek Senatu spotkał się z przewodniczącym Redy Republiki Michaiłem Miasnikowiczem. Białoruska Rada Republiki w oficjalnym komunikacie oświadczyła, że wizyta Karczewskiego świadczy o regularnych spotkaniach przedstawicieli obu krajów, co stanowi dobrą podstawę do wzmocnienia partnerstwa między sąsiadami.

Ten dialog, który toczy się teraz z Polską jest dla nas bardzo ważny. I my jesteśmy gotowi inicjować nowe propozycje i idee, tym bardziej, że one są i u nas, i u was – przewodniczący Redy Republiki Michaiłem Miasnikowicz.

Przewodniczący Rady Białorusi stwierdził również, że Polskę i Białoruś łączy wspólna granica, współpraca ekonomiczna, kontakty międzyludzkie i odpowiedzialność za bezpieczeństwo w tym regionie. Miasnikowicz zaznaczył, że trwają prace nad przygotowaniem 11 dwustronnych omów między Warszawą, a Mińskiem, a 40 zostało już podpisanych.

To Polska musi otwierać szeroko bramy dla Białorusi, która tego chce. To wynika z rozmowy z panem przewodniczącym oraz panem gubernatorem okręgu grodzieńskiego. Mówią o tym, że chcą do Europy, chcą współpracować z Unią Europejską i Polską. I Polska może być oknem dla Białorusi do współpracy z Europą – marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

źródło: kresy.pl

Komentarze