> Mężczyzna oskarżony o pedofilię i gwałt trafił do żeńskiego więzienia

Mężczyzna oskarżony o pedofilię i gwałt trafił do żeńskiego więzienia

Brytyjczyk Stephen Wood oskarżony o gwałt na kobiecie w 2016 roku został umieszczony w żeńskim więzieniu, gdyż stwierdził, że czuje się kobietom. Wcześniej był oskarżany o pedofilię i napaści seksualne.

Wood w 2016 roku został skazany za gwałt na kobiecie oraz zaatakowanie sąsiada przy pomocy noża. Identyfikując się jako kobieta o imieniu Karen, został umieszczony w zakładzie karnym przeznaczonym wyłącznie dla kobiet. Jak się jednak okazało, w New Hall molestował cztery współwięźniarki.

Do zakładu karnego trafił za czyny, które dokonał gdy jeszcze identyfikował się jako mężczyzna, jednak twierdził, że w momencie zapadnięcia wyroku jest już kobietą i zmienił nawet orientację seksualną.

Znajomi Wood’a twierdzą, że nie miał on zaburzeń tożsamości płciowej. Pracował jako aktor grając żeńskie role. Decyzję o zostaniu kobietom podjął prawdopodobnie dzięki grupom wsparcia dla osób o tego typu zaburzeniach. Tam został pokierowany do “kliniki tożsamości płciowej” w Sheffield.

Bardzo przepraszamy za błędy popełnione w tym konkretnym przypadku (…) podczas gdy pracujemy nad pilnowaniem wszystkich więźniów, włączając w to osoby trans, z poszanowaniem prawa, oznajmiamy, że bezpieczeństwo więźniów jest zawsze naszym najwyższym priorytetem

– powiedział rzecznik więzienia w New Hall.

Wood nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Twierdzi, że jako kobieta nie odczuwa pociągu seksualnego do tej samej płci. Ostatecznie trafił do więzienia dla mężczyzn w Leeds.

źródło: pch24.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze