Narodowcy pomagają przy organizacji ,,Orszaków Trzech Króli" – lewica i demoliberałowie oburzeni! | Narodowcy.net

Narodowcy pomagają przy organizacji ,,Orszaków Trzech Króli” – lewica i demoliberałowie oburzeni!

W wielu polskich miastach duży wkład w organizacje ,,Orszaków Trzech Króli” miały stowarzyszenia narodowe takie jak Młodzież Wszechpolska, czy Obóz Narodowo-Radykalny. Organizacje te pełniły głównie role służb porządkowych, dbających o bezpieczeństwo maszerujących oraz o organizacje techniczną pochodów. Organizacje demoliberalne i lewicowe uznały tę działalność narodowców za… szerzenie nienawiści!

6 stycznia Kościół Katolicki przeżywa uroczystość Trzech Króli. Święto to w Polsce sięga bardzo długich tradycji, które niestety w okresie PRLu zaniknęły. W ostatnich latach obserwuje się jednak renesans tych tradycji i tworzenie nowych. Do stałego repertuaru w ostatnich latach przeszły Orszaki Trzech Króli, czyli barwne procesje, zawierające oprócz samych postaci królów także wiele innych, mniej lub bardziej nawiązujących do rzeczywistych postaci biblijnych. Środowiska narodowo-katolickie jak co roku czynnie zaangażowały się w organizacje uroczystości. Nie spodobało się to jednak m.in. dziennikarzom ,,Gazety Wyborczej”, czy KODu.

Łódzki KOD, Obywatele RP, stowarzyszenie Dziewuchy Dziewuchom i przedstawiciele Krytyki Politycznej piszą list otwarty do łódzkiego metropolity. Chcą, by abp Grzegorz Ryś odciął się od decyzji organizatorów łódzkiego pochodu, którzy powierzyli ochranianie go przedstawicielom ONR i Młodzieży Wszechpolskiej. Jak podkreślają autorzy listu, takie, pozornie drobne wydarzenia “legitymizują organizacje propagujące ideologię totalitarną”.  – podaje portal onet.pl

[O tym, że polska idea narodowa jest wroga totalitaryzmowi pisał w poniższym artykule redaktor naszego portalu, Rafał Buca:   http://narodowcy.net/uniwersalizm-idea-dla-spoleczenstwa-nowej-jakosci/]

W innych miastach KODowcy i różnej maści ,,antyfaszyści”, czy ,,antykatolicy” wszczynali panikę, że ,,faszyści organizują pochody”, lub po prostu wyszydzali katolików obchodzących  Święto Objawienia Pańskiego.  Na szczęście hierarchowie Kościoła Katolickiego nie regowali na ,,szczekanie” mącicieli i dziękowali członkom ONR-u oraz Młodzieży Wszechpolskiej za pomoc przy organizacji przedsięwzięcia.

Co ciekawe pod artykułami atakującymi nacjonalistów komentarze częściej atakowali samą uroczystość i działalność Kościoła Katolickiego niż samych narodowców. Komentującym przeszkadzały nawet polskie symbole narodowe na szatach ,,królów”.

 

 

Przykre, że ludzie którzy tak głośno krzyczą o równości i tolerancji dla każdego człowieka sami dosadnie obrażają zwykłych ludzi tylko i wyłącznie dlatego, że obchodzą swoje święto religijne.

Sami narodowcy  nie przejmowali się atakami ze strony lewackich mediów i z dumą ogłaszali swój udział w ,,orszakach” na terenie całego kraju.

Komentarze