Nielegalni imigranci z Indii i Iranu zatrzymani na terenie Polski | Narodowcy.net

Nielegalni imigranci z Indii i Iranu zatrzymani na terenie Polski

Dnia 20 i 21 sierpnia doszło do zatrzymania dwóch obywateli Indii oraz trzyosobowej rodziny z Iranu. Posługiwali się podrobionymi dokumentami.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Poznania-Ławicy zatrzymali obywatela Indii w pociągu na linii Warszawa-Berlin. 29-latek nielegalnie dostał się i przebywał na terenie Polski. Imigrant posiadał dokument, który upoważniał go jedynie do przebywania na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Wcześniej złożył wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej, jednak zdecydował się nielegalnie przekroczyć granicę. Został przekazany niemieckiej stronie.

27-letni obywatel Indii próbował nielegalnie przekroczyć granicę polsko-niemiecką. Został zatrzymany przez Straż Graniczną ze Świecka. Do czasu zakończenia postępowania zobowiązującego cudzoziemca do powrotu, będzie on przebywał w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

21 sierpnia oddział Straży Granicznej z Łodzi zatrzymał nielegalnie przebywającą na terenie Polski rodzinę z Iranu. Posługiwali się oni podrobionymi dokumentami. Przyznali, że kupili je wraz z biletami w Grecji za 6 tys. euro. Wszczęto wobec nich postępowanie w sprawie ich powrotu. Postawiono również zarzut posługiwania się podrobionymi dokumentami. Wszyscy dostali wyrok dwóch miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

źródło: strazgraniczna.pl

Komentarze