> Niemiecki sędzia usuwa krzyż z sali sądowej

Niemiecki sędzia usuwa krzyż z sali sądowej

W ostatnich dniach mogliśmy się dowiedzieć o kolejnej sytuacji, która wskazuje na upadek i degenerację wartości na jakich została zbudowana Europa. W dobie politycznej poprawności i atakującego nurtu multi-kulti, sędzia Klaus-Jürgen Schmidt, będący przewodniczącym bawarskiego sądu w miejscowości Miesbach, zdecydował o usunięciu z sali sądowej symbolu krzyża. Sprawa dotyczyła sądzenia 21 letniego islamisty, uchodźcy z Afganistanu, który to miał grozić swojemu rodakowi śmiercią za przejście na chrześcijaństwo i uczęszczanie do kościoła.

Swoją decyzje sędzia Klaus broni słowami: „Jak skłonić młodego człowieka, który odmawia innemu z powodu jego wiary prawa do życia, oraz twierdzi, że jest Talibem, do tego by zrozumiał, że w Niemczech religia nie stoi ponad świeckim prawem i sądownictwem? Nie ma żadnego dżihadu między muzułmanami i chrześcijanami. Dlatego uznałem za słuszne, by nie sądzić go pod widocznym krzyżem” Jednak czy naprawdę potrzebne jest wyrugowanie z przestrzeni publicznej symboli wiary katolickiej tylko dlatego, by ich obecność nie raziła innowierców?

Szybko na działania sędziego zareagowali politycy i zwykli niemieccy obywatele, którzy wyrażają swój sprzeciw wobec praktyk, które zmierzają do usuwania krzyży z przestrzeni publicznej i zastępowania ich muzułmańskimi półksiężycami. Były premier Bawarii Edmund Stoiber, reprezentujący Unię Chrześcijańsko-Społeczną oświadczył, że ten kto grozi komuś śmiercią, tylko dlatego że jest chrześcijaninem, „musi zmierzyć się z krzyżem”. Tym samym neguje decyzję sędziego Klausa i wytyka jego hipokryzję w całym postępowaniu.

Cała ta sytuacja to sygnał dla islamskich radykałów o tym, że w Niemczech, w przestrzeni publicznej są oni traktowani szczególnie i mogą pozwolić sobie na bezproblemowe szerzenie swoich poglądów. Doprowadzić może to jedynie do kolejnych napięć.

DG

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej od 2014 roku. Organizator m.in. turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!" i współorganizator Radomskiego Konwentu Polskiej Popkultury - KonRad. Student prawa i bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zainteresowania: geopolityka, podróże, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.