Patryk Jaki: ,,ruch narodowy ma swoją piękną historię" | Narodowcy.net

Patryk Jaki: ,,ruch narodowy ma swoją piękną historię”

Wiceminister sprawiedliwości i kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki odniósł się dziś w rozmowie z Mediami Narodowymi do swojej wypowiedzi sprzed paru dni, w której zadeklarował, że mógłby się podpisać pod wnioskiem o delegalizację ONR.

Jaki spytany o to czy rzeczywiście podpisałby się pod wnioskiem Rafała Trzaskowskiego o delegalizację ONR odparł, że Jest to sprawa skomplikowana. Ja mówiłem o fragmentach organizacji, które nawiązywały do sytuacji, których ja nie akceptuję i to dotyczy zarówno komunistów jak i faszystów. 

Wiceminister podkreślił, że jest świadomy tego iż przedwojenny ONR jak i ruch narodowy miały swoje piękne historie w czasach II Rzeczpospolitej, do których jest należy między innymi udział w powstaniu warszawskim i walki o niepodległość kraju. Dodatkowo wspomniał postać Romana Dmowskiego, ,,bez którego nie byłoby II Rzeczpospolitej”.
Jak jednak zaznaczył Jaki przedwojenny ONR miał również hasła, z którymi się nie zgadza. Dodatkowo dzisiaj też pojawiają się pewne hasła, z którymi ja się nie zgadzam. 

Spytany o to czy nie obawia się, że deklaracje delegalizacji ONR napędzają środowiska lewicowo-liberalne do ataków na narodowców odparł, że dlatego próbuję prostować i mówić, że z hasłami faszystowskimi nigdy się nie będą zgadzał ani komunistycznymi. Wszyscy powinni być traktowani równo (…) prawda jest też taka, że wokół środowiska narodowego kręcą się osoby, które nam sprawy nie ułatwiają. 

źródło: youtube

Komentarze