> Pierwszy wyrok w sprawie zabójstwa w Ełku - Narodowcy.net

Pierwszy wyrok w sprawie zabójstwa w Ełku

 
W poniedziałek 23 kwietnia zapadł pierwszy wyrok w sprawie głośnego zabójstwa 21- letniego mężczyzny, do którego doszło w Ełku w noc sylwestrową 2016/2017. Sprawę zabójstwa obserwowała  wówczas cała Polska.

W poniedziałek 23 kwietnia przed Sądem Rejonowym w Ełku zapadł wyrok skazujący Algierczyka, Larbiego A. na  na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata i 6 tysięcy złotych grzywny. Sąd orzekł też zadośćuczynienie na rzecz rodziny zmarłego 21-latka na łączną kwotę 10 tysięcy złotych. Jest to efekt złożenia przez Algierczyka wniosku o dobrowolne poddanie się karze.

Wyrok nie jest prawomocny. Jeśli prokuratura lub pełnomocnik oskarżonego nie wystąpią z odwołaniem od wyrku, uprawomocni się on dwa tygodnie po otrzymaniu uzasadnienia.

Równolegle przed Sądem Okręgowym w Suwałkach toczy się sprawa drugiego z oskarżonych, Tunezyjczyka, któremu grozi dożywocie.

Przypomnijmy: Sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w noc sylwestrową z 31 grudnia 2016 na 1 stycznia 2017 roku w pobliżu baru z kebabem w Ełku. 21-letni mężczyzna wziął z baru z kebabem dwie butelki napoju po czym wybiegł. W pościg za nim rzucili się pracownicy baru. Wywiązała się awantura podczas której 21-latek został śmiertelnie pchnięty nożem.

źródło: elk.wm.pl

Komentarze