Płonie wieżowiec prezydenta Stanów Zjednoczonych | Narodowcy.net

Płonie wieżowiec prezydenta Stanów Zjednoczonych

W sieci pojawiły się nagrania płonącego wieżowca Trump Tower znajdującego się w centrum Nowego Jorku. 2 osoby ranne.
W wieżowcu Trump Tower położonym na Manhattanie w Nowym Jorku w poniedziałkowy poranek wybuchł pożar. Dwie osoby zostały ranne. Jedna z nich odniosła poważne obrażenia – przekazała lokalna straż pożarna. Prezydent USA i jednocześnie właściciel budynku, Donald Trump, przebywa obecnie w Waszyngtonie. Według rzeczniczki nowojorskiej policji o godzinie 7. rano czasu lokalnego (13. czasu polskiego) służby otrzymały zgłoszenie telefoniczne o pożarze na ostatnim piętrze 68-piętrowej Trump Tower. 202-metrowy wieżowiec jest zlokalizowany przy Piątej Alei na Manhattanie w Nowym Jorku. Z informacji przekazywanych przez amerykańskie media wynika, że nie przeprowadzono ewakuacji.

Według najnowszych doniesień, pożar został spowodowany przez awarię instalacji elektrycznej. Strażacy szybko go opanowali zanim zdążył się rozprzestrzenić i zagrozić całemu budynkowi.

Półtorej godziny po otrzymaniu zgłoszenia na miejscu wciąż działało 26 zastępów straży pożarnej. Z kolei syn Donalda Trumpa , Eric Trump, napisał na swoim profilu na Twitterze, że ogień pojawił się w wieży chłodniczej “na dachu” wieżowca w wyniku spięcia elektrycznego.
“Nowojorska straż pożarna pojawiła się na miejscu w ciągu kilku minut i wykonała niesamowitą robotę. Strażacy są prawdziwymi bohaterami i zasługują na nasze najszczersze podziękowania i pochwałę!”
– napisał w poście.

źródło: rmf.fm, wmeritum.pl

Komentarze