> Polak zmarł w Irlandii. Policja wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa - Narodowcy.net

Polak zmarł w Irlandii. Policja wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa

Po sekcji zwłok zmarłego 1 listopada Sebastiana A. okazało się, że jego śmierć była wynikiem zabójstwa. 36-letni Polak trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała.

W “Irish Times” napisano:

Mieszkający w domu przy Sylvian Park mężczyzna został znaleziony późnym popołudniem. Pierwotnie sądzono, że spadł ze schodów. Dzień po przywiezieniu na oddział ratunkowy szpitala uniwersyteckiego w Letterkeny Polak zmarł z powodu odniesionych ran.

Po sekcji zwłok mężczyzny policja zmieniła klasyfikację śmierci na zabójstwo. Z tego tytułu prokuratura wszczęła śledztwo. Jak donoszą źródła, Polak mieszkał w Irlandii od trzech lat. Konkretnie zamieszkiwał hrabstwo Donegal, gdzie doszło do zdarzenia. Z tego co wiadomo, zmarły spędzał wieczór ze znajomymi w domu i przez jednego z nich mógł zostać zaatakowany. Jednak policja nie podaje więcej szczegółów.

Wśród irlandzkiej polonii jest organizowana zbiórka pieniędzy na transport ciała Polaka do kraju. Miejscowa policja prosiła o pomoc w śledztwie każdego, kto może coś na ten temat wiedzieć.

 

źródło: o2.pl, Irish Times

Komentarze