Polscy żołnierze potraktowani skandalicznie na defiladzie w Kijowie | Narodowcy.net

Polscy żołnierze potraktowani skandalicznie na defiladzie w Kijowie

 

Ministerstwo Obrony Narodowej postanowiło wysłałać reprezentacje polskich żołnierzy na defiladę do Kijowie z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy. Na miejscu  znieważono  Polaków i ostentacyjnie krzyczano używane przez zbrodniarzy z OUN „Sława Ukrajini! Herojam sława!”.

24 sierpnia to dzień niepodległości Ukrainy w tym dniu na Chreszczatyku  władze Ukrainy razem z mieszkańcami przyjęli wielką defiladę wojskową. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wraz z rozpoczęciem parady cytował słowa ” Hymnu Nowej Armii czyli nieco zmienionej wersji hymnu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Poroszenko powiedział również, że nowe pozdrowienie wojskowe „Sława Ukrainie!” zostało zapisane w ustawie.  Banderowskie pozdrowienie zostało oficjalnie użyte również przez ukraińskiego Ministra Obrony gen. Stepana Połtoraka, który witał nim swoich żołnierzy.

Według prezydenta Ukrainy żołnierze bronią przed Rosją nie tylko Ukrainę, ale też Unię  Europejską.

W defiladzie udział wzięła delegacja polskich żołnierzy wysłana tam przez Mariusza Błaszczaka Ministra Obrony Narodowej. Głównym gościem był jednak prezydent Polski Andrzej Duda.

Źródło: dziejesienapodkarpaciu.pl

Komentarze