Polska – tu warto inwestować! Nasz kraj w czołówce światowego rankingu | Narodowcy.net

Polska – tu warto inwestować! Nasz kraj w czołówce światowego rankingu

Polska uzyskała trzecią pozycje w corocznym rankingu US News&World Report. Na pierwszym i drugim miejscu znalazły się odpowiednio Filipiny i Indonezja, a tuż za Polską takie kraje jak Malezja czy Singapur.

Ranking był przeprowadzony przez amerykański portal US News, który oparł się o dane z raportu Banku Światowego. Portal oceniając poszczególne państwa brał pod uwagę przede wszystkim przedsiębiorczość, stabilność ekonomiczną, podatki, wiedzę technologiczną oraz wzrost gospodarczy. Wpływ na wynik miał także poziom korupcji i wykwalifikowania siły roboczej.

Opierając się na tak wielu wytycznych Polska uzyskała najlepszy wynik wśród krajów europejskich. Zostawiając za sobą takie kraje jak Francję, Holandię czy Hiszpanię. Ranking pokazuję, że Polska śmiało może rozwijać się na takim samym poziomie jak kraje azjatyckie, a nawet lepiej. US News stwierdził, że w czasach zmian i zawirowań Polska jest gwarantem stabilności i bezpieczności. Zdaniem ekspertów Banku Światowego nasza gospodarka ma się w dobrej formie. Pomimo Brexitu oraz kryzysu migracyjnego potrafimy rozwijać nasz przemysł lotniczy i inwestować w energię odnawialną.

KS

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej od 2014 roku. Organizator m.in. turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!" i współorganizator Radomskiego Konwentu Polskiej Popkultury - KonRad. Zainteresowania: geopolityka, wędrowanie, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.