Jarosław Gowin: Prawo unijne ma prymat nad polskim | Narodowcy.net

Jarosław Gowin: Prawo unijne ma prymat nad polskim

“Gdy zostawałem ministrem sprawiedliwości w rządzie PO – PSL, premier Donald Tusk powiedział mi, że mam być bardzo twardy, bo konieczne są reformy. Środowisko sędziów odrzuciło wszystkie próby zmian” – mówił wicepremier Jarosław Gowin w wywiadzie dla niemieckiej, lewicowej gazety „Sueddeutsche Zeitung”.

Wicepremier w rządzie Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin powiedział, że ma krytyczny stosunek do reformy Zbigniewa Ziobry.

Nie jest tajemnicą, że jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, w wielu kwestiach mam inne zdanie niż minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ja reformowałem sądownictwo inaczej niż on. Uważam jednak, że reformy wprowadzane w życie przez nasz rząd są zgodne z ustrojem demokratycznego państwa

– powiedział wicepremier Jarosław Gowin w wywiadzie dla „Sueddeutsche Zeitung”.

W rozmowie z niemiecką gazetą wicepremier podkreślił też, że nie ma dla niego, ani dla nikogo w rządzie wątpliwości, że prawo wspólnotowe Unii Europejskiej stoi ponad prawem krajowym. Zapewnił, że Polska dostosuje się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Gowin wypowiedział się jednak przeciwko budowaniu europejskiego superpaństwa. Zapewnił też, że polski rząd nie jest nacjonalistyczny, bo chrześcijaństwa nie da się z nacjonalizmem pogodzić.

Źródło: medianarodowe.com

 

Komentarze