> Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zamierza zaproponować wprowadzenie "daniny solidarnościowej.

Premier Morawiecki chce wprowadzić podatek dla najbogatszych

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zamierza zaproponować wprowadzenie “daniny solidarnościowej”. Dzięki niej powstałby specjalny fundusz, z którego przekazywano by środki na wsparcie osób niepełnosprawnych. „Danina” ma zostać zaproponowana w formie podatku dla najbogatszych.

– Zaproponujemy w najbliższym czasie daninę solidarnościową, tak by najlepiej zarabiający, mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących

– informuje premier.

Propozycja wprowadzenia „daniny solidarnościowej” padła podczas rozmów z protestującymi w Sejmie rodzicami dzieci i opiekunami osób niepełnosprawnych. Domagają się oni zwiększonego wsparcia ze strony państwa.

Chcemy zaproponować, by ci ludzie, którzy są najbardziej poszkodowani przez los, zostali dodatkowo wsparci. Solidarne i sprawiedliwe państwo, takie które jest wspólnotą, musi też polegać na tym, że ci najsilniejsi wspierają tych najbardziej potrzebujących, najsłabszych

– mówi premier.

Szef rządu zwracał uwagę na potrzebę pomocy rodzinom opiekującym się osobami niepełnosprawnymi. Podatek objąć ma najbogatszych Polaków i planowo pojawić się ma już od przyszłego roku.

Podczas rozmów z protestującymi w sejmie, Mateusz Morawiecki podkreślał, że chce aby propozycje wsparcia były umocowane w Konstytucji. Premier przyznał również, że obecne świadczenie dla osób niepełnosprawnych w kwocie 900 zł to zdecydowanie za mało.

Zgadzam się oczywiście z tym, że właśnie ta renta socjalna i renta minimalna powinny być w jak najkrótszym czasie zrównane

– dodał. Szef rządu obiecał jednocześnie, że najpóźniej w połowie maja przedstawi propozycje projektów ustaw w tej sprawie.

 

źródło: medianarodowe.com

Komentarze