> Prezes Audi zatrzymany w związku z Dieselgate - Narodowcy.net

Prezes Audi zatrzymany w związku z Dieselgate

Prezes zarządu  firmy motoryzacyjnej Audi Rupert Stadler został w poniedziałek tymczasowo zatrzymany w związku z tzw. aferą spalinową – poinformowała agencja dpa. Informacje potwierdził koncern Volkswagen, do którego należy Audi.

W zeszłym tygodniu niemiecka prokuratura poinformowała o rozszerzeniu postępowania wobec firmy Audi w sprawie tzw. afery spalinowej. Wśród podejrzanych o oszustwa i niezgodną z prawdą reklamę znalazł się Stadler. W zeszłym tygodniu prokuratura w Monachium poinformowała o rozszerzeniu postępowania wobec firmy Audi w sprawie tzw. afery spalinowej. Wśród podejrzanych o oszustwa i niezgodną z prawdą reklamę znalazł się Stadler. Lista podejrzanych została rozszerzona do 20 osób. Przeszukano  też mieszkanie Stadlera i jednego z obecnych członków rady nadzorczej Audi. Producent samochodów zapewnił, że współpracuje ze śledczymi

W lutym tego roku roku przeszukania przeprowadzono w centrali Audi w Ingolstadt oraz w zakładzie produkcyjnym w Neckarsulm. Niemiecka prokuratura podejrzewa Audi o manipulacje w ponad 200 tys. aut z silnikiem Diesla przeznaczonych na rynek UE i USA  poprzez instalowanie nielegalnego oprogramowania udaremniającego.

Źródło: forsal.pl

Komentarze