Prezes PiS: Chcę wierzyć, że wielki marsz niepodległości w Warszawie będzie marszem wspólnym | Narodowcy.net

Prezes PiS: Chcę wierzyć, że wielki marsz niepodległości w Warszawie będzie marszem wspólnym

Jarosław Kaczyński odniósł się do Marszu Niepodległości. To kolejny polityk PiS, który w swojej wypowiedzi mówi o największej manifestacji patriotycznej w Europie.

Marsz Niepodległości od lat jest organizowany przez organizacje narodowe, m.in. ONR i Młodzież Wszechpolską. Przez wiele lat media głównego nurtu przedstawiały tysiące Polaków, którzy szli wspólnie pod szyldem MN jako faszystów.

Tysiące manifestujących nie uszło jednak uwadze partii rządzącej, której politycy coraz częściej wypowiadają się na temat marszu organizowanego przez środowiska narodowe 11 listopada. Chcę wierzyć, że wielki marsz niepodległości w Warszawie będzie marszem wspólnym – powiedział Kaczyński.

Lider partii rządzącej odniósł się również do planów nt. swojej politycznej emerytury – Mogę być prezesem partii krótko, ale mogę być też i dłużej. Kiedy powiem, że już będę rezygnował, albo też jakieś obiektywne powody doprowadzą do tego, że będę musiał zrezygnować, no to oczywiście wtedy ta sprawa stanie. W tej chwili takiego problemu nie ma.

Warto zauważyć, że w ostatnim czasie możemy zauważyć zwiększone działania wymierzone w organizacje narodowe. Na początku lipca, na Podkarpaciu zostali spałowani uczestnicy legalnej manifestacji środowisk katolickich i Młodzieży Wszechpolskiej o haśle przewodnim „w obronie tradycyjnych wartości”.

Pokrzywdzeni, w większość działacze Młodzieży Wszechpolskiej podczas legalnego i zarejestrowanego zgromadzenia zostali bezpodstawnie zaatakowani przez Policję, która w oczywisty sposób opowiadała się po stronie nielegalnego już w tamtym momencie tzw. “Marszu Równości”.

Podobne zachowanie polityków związanych z PiS-em można było zauważyć w Katowicach. Także Patryk Jaki powiedział, że podpisałby wniosek o delegalizacje ONR.

Słowa zarówno Jarosława Kaczyńskiego, jak i Mateusza Morawieckiego mogą świadczyć o próbie przejęcia inicjatywy bądź przedstawienia marszu jako “swojego” wydarzenia.

Źródło: medianarodowe

Komentarze