Prezydent Katowic przegrał z Młodzieżą Wszechpolską

Sąd w Katowicach uznał decyzję prezydenta Marcina Krupy za nieuzasadnioną. Powołał się na konstytucyjne prawo wolności zgromadzeń.

Wolność zgromadzeń jest prawem konstytucyjnym. Zgromadzenie może przynosić treści kontrowersyjne, może być nie do końca dla organu akceptowalne, ale jeśli nie narusza prawa i nie stwarza zagrożenia bezpieczeństwa, to ono powinno się odbywać

– powiedział sędzia Krzysztof Żyłka.

https://www.facebook.com/Wszechpolacy1922/photos/a.119858668650508.1073741829.119617345341307/191051038197937/?type=3&theater
 

Przypomnijmy – na najbliższą niedzielę zostało zaplanowane zgromadzenie o nazwie Maski opadły PiS PO jedno zło! Jednym z argumentów za zakazem odbycia się zgromadzenia, było kolidowanie z innymi wydarzeniami (m.in. wystawą zdjęć). Wszechpolacy odwołali się od tej decyzji. Sąd uznał, że działanie katowickich władz godzi w prawo i nie może być dopuszczone. Prezydent Krupa nie szczędzi ostrych słów pod adresem Wszechpolaków, nazywając ich wydarzenia faszystowskimi.

 

#Katowice prawdopodobnie odbędzie się zgromadzenie Młodzieży Wszechpolskiej w najbliższą niedzielę. Sąd uchylił naszą decyzję o zakazie zgromadzenia. Oczywiście się odwołamy. Nie komentuję wyroków sądów. Mogę powiedzieć, że w mojej ocenie wcześniej zaplanowane na rynku wydarzenia kolidują ze zgłoszonym zgromadzeniem, a dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców i tym się kierowałem, gdy zakazaliśmy zgromadzenia.

źródło: facebook.com/info.wiara.pl

Redakcja

Czytaj Wcześniejszy

Golec uOrkiestra upamiętniają żołnierzy NSZ [Wideo]

Czytaj Następny

Narodowcy ośmieszają Bronisława Komorowskiego [Wideo]

Zostaw Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *